Warning: Declaration of likebutton::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /wp-content/plugins/wordpress-facebook-like-button/plugin.php on line 89
Rancé 1795: Triomphe Millesime « Nisha kadzi

Rancé 1795: Triomphe Millesime

Od godziny siedzę w oparach Triomphe i uroczyście oświadczam, że Napoleon miał dobry gust. A pani Jeanne ma niezaprzeczalny talent, skoro stworzyła coś tak uroczego z irysem w roli [prawie że] głównej.

 

Nie radzę sugerować się składem nutowym. Ani przydzieloną rodziną zapachową, Triomphe to zdecydowanie bardziej zapach aromatyczny niż fougere. Do jego najbliższych krewnych zaliczyłabym Musk Etro, który nabiera podobnie pieprzno-piżmowych nut. I jest podobnie… unisexowy.
Ciekawe, co by na to powiedział Napoleon ;]

 

 

Początek nie zachwyca, jak to często niestety bywa. Irysowy proszek do prania kręci w nosie, a kwiat pomarańczy wydaje się być welurową imitacją prawdziwego kwiatu pomarańczy. A może mam przesyt po Kurkdjianie?
Syntetyczne, na siłę świeże nuty głowy szybko uciekają, zwalniając scenę dla pieprzu – a ten jest nad wyraz udany. Wyczuwalny, ale nie za ostry, złagodzony zielonym, wytrawnym irysem i wetiwerowo-ziemistymi nutami drzewnymi. Na tym etapie Triomphe ma dużo wspólnego z 1681 Carthusii. Kadzidła nie wyczuwam, choć może to ten wetiwerowy w moim odczuciu dymek. Jest ciekawie i spokojnie, bez wybuchów, fajerwerków czy zbędnych popisów.

A potem robi się absolutnie błogo.
Irys coraz bardziej drewnieje, pieprz wietrzeje i ostatecznie, jak po podmuchu gorącego wiatru na pustyni, rozwiewa się. Pozostaje rozgrzany piasek i kawałki wysuszonych drzew. I to drewienkowe piżmo! Właśnie takie jak w Musk Etro, suche, ani trochę pudrowe czy kwiatuchowe, ze wspomnieniem pieprzu i cieniem geranium, apetycznie przyprawowe, no ach. I tak trwa.

 

Muszę ze skruchą przyznać się, że markę Rancé omijałam zawsze szerokim łukiem, ale odkąd pojawiła się seria Riche z boskim Pres de Toi na czele, wpadłam w rance’owy wir z jak najbardziej pozytywnymi skutkami.
A zatem – to jeszcze nie koniec!

 

Nuty:
głowy: bergamotka, neroli, czarny pieprz
serca: irys florencki, kadzidło
bazy: drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, wetiwer, piżmo
Data powstania: 2009
Twórca: Jeanne Sandra Rancé [pierwowzór autorstwa Français Rancé]
Koncentracja: woda perfumowana

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.woodfordes-perfumery.co.uk

Tags: , ,

2 komentarze to “Rancé 1795: Triomphe Millesime”

  1. Magda pisze:

    Jakiś błędny wzrok ma Napoleon :D

Leave a Reply


WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates