Warning: Declaration of likebutton::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /wp-content/plugins/wordpress-facebook-like-button/plugin.php on line 89
still life « Nisha kadzi

still life

Chciałabym, mam co [mam dużo co!], ale niestety nie mam kiedy. Wpadłam tylko, żeby potwierdzić że żyję, mam się dobrze znośnie i zarzucić tematem, który wpadł mi do głowy w drugim najbardziej myślotwórczym miejscu w domu – pod prysznicem…

Marzy mi się konkurs perfumowy. Pisząc „perfumowy” mam na myśli perfumiarstwo przez wielkie Pe, pachnącą sztukę [jako że perfumy coraz częściej do sztuki się zalicza]. Nie na zamówienie, tylko dla siebie, od siebie.
W konwencji konkursu rzeźb lodowych czy filmów krótkometrażowych: perfumiarze dostają jedno zagadnienie, coś niematerialnego/abstrakcyjnego i tworzą zapach, który w ich odczuciu ten temat odzwierciedla, bez dorabiania marketingowej ideologii i żywicy agarowej w bazie ;] Suche fakty.
Wiem, że to już się pojedynczo zdarzało, ale widzę to raczej jako wielki zryw. Chciałabym móc odwiedzić kiedyś galerię – czy może wystawę – zapachów, powąchać i poczuć jak różnie można zinterpretować jeden temat: niepokoju, triumfu, jakiegoś charakterystycznego miejsca, sytuacji, może jakiegoś dzieła muzycznego albo książki. Zapachy stworzone przez największych perfumiarzy, cząstka ich sposobu postrzegania świata. Czy choć dwa zapachy będą do siebie podobne? Jak będą je odbierać inni? Jakie uczucia będą wywoływać?

Do tej pory nie natknęłam się na informacje o takich akcjach, ale bardzo możliwe że po prostu źle szukałam :) Jeżeli tak jest, proszę się nie postukiwać w czoła, tylko oświecić ciemną Nishę. No i… co o tym w ogóle sądzicie?

3 komentarze to “still life”

 1. Nat pisze:

  1. Jestem za.
  2. Chętnie wezmę udział. Choć proszę nie liczyć (za bardzo) na jakieś ponadczasowe dzieło.

 2. pirath pisze:

  również jestem za a nawet i przeciw, ale zdecydowanie będę polemizował że miejscem „największej rozkminy” w domu jest „prysznic” no chyba, że chciałaś się wspiąć na wyżyny poprawności i estetyki, o co absolutnie Cię nie podejrzewam, więc z góry proszę o wybaczenie za mą impertynencję i nieokrzesanie… :)
  ściski p.

  • nisha pisze:

   Stary i ślepy! Toć napisałam że „w drugim najbardziej myślotwórczym”, co wskazuje jasno, że jest i miejsce pierwsze, z wiadomych względów estetycznych nie wspomniane :D

Leave a Reply


WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates